Gönderen Konu: Arıların Yaptıkları Akıl Almaz Hesaplar  (Okunma sayısı 7 defa)

RotaSız

  • Yönetici
  • Acemi Üye
  • *****
  • İleti: 89
    • Profili Görüntüle
Arıların Yaptıkları Akıl Almaz Hesaplar
« : 14 Mart 2019, 04:54:27 »

*Arıların yaptıkları iş mucizevidir Şimdi elinizde aynı ebatda olan tuğlalar olduğunu düşünün. düz bir çizgide, çizginin her iki ucundan aynı anda dizmeniz istense size yardım eden biri varsa bunu başarırsınız. tuğlada bir boşluk kalır sorunu tuğlayı kırıp-kısaltarak çözer ve boşluğu doldurursunuz. Bir de bu işlemi arıların yaptıkları gibi en uçtakiler hariç hiçbir tuğlayı kısaltmadan yapmanız istendiğinde ne yapardınız? Arılar, altıgenin geometrik şekli sebebiyle, petekte tutunma noktalarında, yarım altıgenler yamuklar- örerler arıların yaptıkları gibi işlem yapacağınızı varsayarsak tuğlaların tümü eşit olmak zorundadır.
bazı hesaplar yapmanız gerekir. rastgele başarılı olmanız mümkün değildir.

*arıları çok karışık olan işlemleri hiçbir alet kullanmadan yaparlar Arılar 0.74 milimetreküplük bir beyne sahip, ağırlıkları 80 ila 110 mg arasında değişen böceklerdir.insanların yapabileceği hesaplamalar yaparlar insanın zorlanacağı açı hesaplarında hiç yanılmadan birbirinin aynısı altıgenleri oluştururlar. kovandaki arılar birbirine uyumlu bir şekilde petekleri örerler Arıların balmumundan ördükleri hücrelerin her birinin genişliği her zaman 5.2 ile 5.4 mm.dir Petek genişliği dar yapılsa yanlış birleşimler ortaya çıkacaktır. Tüm uzunluklar kusursuzdur arılardan biri aşağıdan veya yukarıdan işe başlasa, farklı petekler oluşacak ve bunları birleştirmek mümkün olmayacaktır. arı peteğini sola veya sağa kaydıracak olursa, petekler birleşemeyecektir.
*tuğlaları dizdiğinizde üçüncü kişinin tuğla koyması işleri karıştırır ve tuğla hatalı bir yere konulursa boşluk kalır arılarda böyle bir hata olması gibi bir problem yaşanmaz. Aynı anda kaç arı çalışırsa çalışsın, hepsi son derece şaşırtıcı bir uyumla, usta bir mühendis gibi işlerini başarıyla sonuçlandırırlar. Bu allahu tealalanın mucizesidir
GidenLerin ArkaSından YakmıŞım 1 Cigara GeLenLeri İzLiyoruM...